By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Zeriamerikes Videos by Popular

Paraplegjijket në Shqipëri

12/02/11
Ne Shqiperi po shtohen perpjekjet per te punesuar personat me aftesi te kufizuara. USAID po ndihmon ne prodhimin e mijera karrocave dhe po ... tags: Agolli Ditari Shqip zeriamerikesAgolliAlbaniaDitari

Partia Socialiste zgjedhj kryesinë

12/02/11
N Shqipri Partia socialiste mblodhi sot asamblen e saj pr t zgjedhur kryesin e re. N listn e emrave t propozuar nga kryetari Edi Rama ... tags: Ditari Mero Shqip Socialist zeriamerikesAlbaniaDitari

Merkle: Serbia nuk është gati për BE

12/02/11
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se dhuna e ksaj jave n veriun e Kosovs dshmon se Serbia nuk sht ende e gatshme pr t marr statusin ... tags: Abazi Ditari Kosova Serbia Shqip zeriamerikesAbaziDitari

Varroset Leka Zogu

12/03/11
Personalitetet me te larta shteterore te Shqiperise dhe Kosoves percollen sot me nderime pretendentin e Fronit Mbreteror Shqiptar, Leka ... tags: Agolli LEKA.Funeral zeriamerikesAgolliLEKA.FuneralVOAzeriamerikes

Marreveshja Beograd-Prishtine

12/03/11
Prfaqsuesit e Prishtins dhe Beogradit e vlersuan pozitivisht marrveshjen pr menaxhimin e prbashkt t vendkalimeve kufitare ndrmjet Kosovs ... tags: Abazi agreement Belgrade Prishtina zeriamerikesAbaziagreement

Interviste me Behxhet Pacollin

12/03/11
Zvendskryeministri Behxhet Pacolli i tha Zrit t Ameriks se shtja e veriut t Kosovs nuk zgjidhet me dhun, por bisedimet jan rruga m e mir. ... tags: ilir ikonomi interview Pacolli zeriamerikesilir ikonomiinterviewPacolli

Intervistë me zotin Simon Mirakaj

12/01/11
M shum se dy dekada pas rnies s diktaturs komuniste, shtja e dmshprblimit t ish t prndjekurve politik vazhdon t zvarritet, ndrkoh q qeveria ... tags: dervishi drejtor interviste mirakaj perndjekurit rudina shqiperi

Korrupsioni në Kosovë

12/01/11
Organizata ndrkombtare Transparency International, n raportin e saj mbi shkalln e korrupsionit, e ka renditur Kosovn n vendin e 112-t n ... tags: international korrupsioni kosova leonat raporti shehu zeriamerikes

Reagimi i analistëve mbi korrupsionin në Shqipëri

12/01/11
Studiuesit e jets politike komentuan me shqetsim prkeqsimin e perceptimit t korrupsionit n Shqipri. Ata pohuan se krahas qeveris, qytetart ... tags: agolli analistet dervishi ilirian international korrupsioni reagimi

Niveli i korrupsionit në Shqipëri

12/01/11
Shqipria ka humbur 8 vende n klasifikimin e Transparency International pr perceptimin e korrupsionit pr vitin 2011. Nse nj vit m par ajo ... tags: armand international korrupsioni mero niveli raporti transparency