By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Shqiperi Videos by Popular

Intervistë me zotin Simon Mirakaj

12/01/11
M shum se dy dekada pas rnies s diktaturs komuniste, shtja e dmshprblimit t ish t prndjekurve politik vazhdon t zvarritet, ndrkoh q qeveria ... tags: dervishi drejtor interviste mirakaj perndjekurit rudina shqiperi

Tirana feston Ditën e Pavarësisë

11/28/11
Mijra qytetar shqiptar festuan sot n Tiran Ditn e Pavarsis. Ata kishin ardhur nga shum krahina t Shqipris dhe t Kosovs, pr t nderuar 99 ... tags: 28 agolli dita flamuri ilirian nentori shqiperi

Bashkepunimi SHBA-Shqiperi ne arsim

11/14/11
Diplomate amerikane dhe drejtues te arsimit shqiptar dskutuan sot mbi bashkepunimin ne fushen e arsimit mes dy vendeve. Sot nisi java ... tags: arsim ditari SHBA shqip Shqiperi voaarsim

Bllokohet kalimi kufitar Shqiperi - Greqi

09/12/11
Doganieret greke te kufirit kane nisur nje greve, e cila ka bllokuar kalimin kufitar mes Greqise dhe Shqiperise tags: greqi kola shqiperigreqikolashqiperivoa

Greva ne Bulqize

08/14/11
Minatoret e Bulqizes vazhduan edhe sot greven e tyre te urise ne diten e 22-te Nuk ka ende asnje mirekuptim me kompanine dhe asnje ... tags: Bulqize dita 22 Greva Ilirian Agolli Shqiperi VOABulqize

Kthehen emigrantet

08/14/11
Kriza ekonomike dhe financiare n Greqi vazhdon t sjell humbjen e vendeve t puns pr emigrantt shqiptar. Shum prej tyre mendojn t kthehen, ... tags: ekonomia Emigrantet Greqi Raimond Kola Shqiperi VOAekonomia

Kesha - Tik Tok, Peace Corps Volunteers in Albania

08/01/11
Preforming Keh-dollar sign-ha Tik Tok while traveling around different parts of Albania.Shot on location in Bajram Curri, Lake Koman, ... tags: Albania Corps Peace Shqiperi spoof Tik Tok

Qeveria godet bujqësinë - Top Channel Albania - News - Lajme

08/01/11
Me gjithe deklaratat e kryeministrit per rritjen e vemendjes ndaj sektorit te bujqesise, shifrat e buxhetit te rishikuar pak dite me pare ... tags: albania berisha bujqesia bujqet buxheti channel fshatra

Keshilli Kombetar i Partise Demokratike te Shqiperise

07/23/11
N Shqipri kryeministri Sali Berisha tha sot gjat mbledhjes s Kshillit kombtar t partis demokratike se koalicioni i djatht i udhhequr nga ... tags: berisha keshilli kombetar shqiperiberishakeshillikombetar

Albania New Projects

07/23/11
projektet ne Shqiperi iliria Tiranebauprojekte in Albanien 2011 tags: albania Archea autobahn balkan Bauprojekte Center Complex

Takimi BE-Shqiperi ne Bruksel

07/19/11
N Bruksel sot u zhvillua takimi I tret I Kshillit t Stabilizim Asocimit mes Shqipris dhe BE-se. N dikutime prvec analizs s prgjithshme t ... tags: ditari shqip shqiperi zeri zgjedhjeditarishqip