By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Shqip Videos by Popular

Paraplegjijket në Shqipëri

12/02/11
Ne Shqiperi po shtohen perpjekjet per te punesuar personat me aftesi te kufizuara. USAID po ndihmon ne prodhimin e mijera karrocave dhe po ... tags: Agolli Ditari Shqip zeriamerikesAgolliAlbaniaDitari

Partia Socialiste zgjedhj kryesinë

12/02/11
N Shqipri Partia socialiste mblodhi sot asamblen e saj pr t zgjedhur kryesin e re. N listn e emrave t propozuar nga kryetari Edi Rama ... tags: Ditari Mero Shqip Socialist zeriamerikesAlbaniaDitari

Merkle: Serbia nuk është gati për BE

12/02/11
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se dhuna e ksaj jave n veriun e Kosovs dshmon se Serbia nuk sht ende e gatshme pr t marr statusin ... tags: Abazi Ditari Kosova Serbia Shqip zeriamerikesAbaziDitari

Bisedimet Kosovë-Serbi

11/16/11
Rifillimi i bisedimeve sht kusht pr Serbin q t marr statusin e vendit kandidat pr antarsim n Bashkimin Evropian. T dyja palt jan pajtuar me ... tags: abazi Kosov Serbi shqip voaabaziBisedime

Intervistë me z. Galip Beqiri

11/16/11
Bised lidhur me situatn n Luginn e Preshevs me zotin Galip Beqiri, Kryetar i Kuvendit t Kshillit Kombtar t Lugins s Preshevs. tags: Beqiri Galip shqip voa zriBeqiriGalip

Lorenc Rasha, i pushkatuar me 1944

11/14/11
N qytetin e Shkodrs u promovua sot filmi dokumentar kushtuar intelektualit shkodran, profesor Lorenc Rasha, nj nga 37 intelektualt e ... tags: 1944 pushkatuar Rasha shqip voa zeri1944

Vehabizmi ne Maqedoni

11/14/11
Bashksia Islame n Maqedoni dhe autoritetet e rendit thon se n vend jan t pranishme grupe radikale islamike, por se ato nuk paraqesin ndonj ... tags: isak Maqedoni shqip voaisakMaqedonishqip

Bashkepunimi SHBA-Shqiperi ne arsim

11/14/11
Diplomate amerikane dhe drejtues te arsimit shqiptar dskutuan sot mbi bashkepunimin ne fushen e arsimit mes dy vendeve. Sot nisi java ... tags: arsim ditari SHBA shqip Shqiperi voaarsim

Shtyhet gjyqi i F. Limajt

11/14/11
N Prishtin, sht shtyr pr t mrkurn procesi gjyqsor kundr deputetit t Parlamentit t Kosovs, Fatmir Limaj dhe nnt ish pjestarve t Ushtris ... tags: ditari Fatmir Limaj shqip voaditariFatmir

Shqiperi, PD, PS marreveshje per reformen

11/14/11
Ndonse pa buj, parlamenti shqiptar duket se mbylli sot nj kapitull t gjat e t vshtir t nj krize mbi dy vjecare. Shumica dhe opozita i dhan ... tags: ditari marreveshje PD PS reforme shqip voa
1:36:02

"Qëllimi i krijimit te njeriut" Hoxhë: Dr. Shefqet Krasniqi

01/04/10
Es-Selamu Alejkum Ju Paraqesim Ligjratn Islame nga Hoxha Shefqet Krasniqi E lusim All-llahun Subhanehu we te'ala q t kemi dobi nga keto q ... tags: adem albanian all-llahu ders enes feja goga