By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Kosova Videos by Popular

Korrupsioni në Kosovë

12/01/11
Organizata ndrkombtare Transparency International, n raportin e saj mbi shkalln e korrupsionit, e ka renditur Kosovn n vendin e 112-t n ... tags: international korrupsioni kosova leonat raporti shehu zeriamerikes

Debat për bisedimet Kosovë - Serbi

11/19/11
Ambasadori francez n Prishtin, Jean Francois Fitou, tha se bisedimet Kosov - Serbi u japin mundsi t dyja vendeve q t afrohen me strukturat ... tags: kosova leonat shehukosovaleonatshehuvoa

Uashington, diplomohen tetë gra nga Kosova

11/18/11
Tet gra nga Kosova prfunduan n Uashington nj program gjat t cilit patn rastin t komunikojn me ekspert dhe politikan amerikan pr shtjet e ... tags: Ikonomi Kosova Uashington ZriiameriksGratIkonomiKosova

SHBA, Kongresi mbi Ballkanin

11/16/11
Administrata e Presidentit Barak Obama premton vazhdimsin e angazhimit n Ballkan n drejtim t integrimit euro-atlantik dhe thekson se ... tags: Ballkani Kongresi kosovaBallkaniKongresikosovaSHBA

Kosovë, sërbët heqin pjesërisht barrikadat

10/27/11
N Kosov, serbt n veriun e vendit, mnjanuan pjesrisht barrikadat n rrugt veriore pr t lejuar lvizjen forcave paqeruajtse. Ata than se jan t ... tags: Abazi barrikadat Kosova Veri ZriiameriksAbazibarrikadat

Bllokada në veri ka favorizuar produktet bujqësore vendase

10/21/11
Lajme Ballkani Evropa Amerika Bota Mjeksi Kultur Mjedisi T tjera Speciale Intervista Slide Shows Interaktive Facebook YouTube Twitter Blog ... tags: KosovaKosovaZeri Amerikes

Kuper në Prishtinë për bisedimet

10/10/11
I drguari i Bashkimit Evropian pr bisedimet Kosov - Serbi, Robert Cooper, ndodhet n Prishtin ku do t zhvilloj bisedime sot dhe nesr n ... tags: bisedimet cooper Kosova Leonat Prishtin Shehu Zriiameriks

Intervistë me kryeministrin Hashim Thaçi

10/03/11
Vrasja e sotme n Prishtin u dnua edhe nga kryeministri i Kosovs Hashim Thai. N nj bised pr Zrin e Ameriks, ai tha se kjo sht ngjarja m e ... tags: abazi intervist kosova kryeministri zriiameriksabaziintervist

Intervistë me z. Isa Mustafa, kryetar i LDK

10/03/11
Pr t mar reagimet e para lidhur me vrasjen e zyrtarit t lart t arsimit n Prishtin kemi t ftuar n studio, Kryetarin e Komuns s Prishtins dhe ... tags: Dervishi Kosova LDK Mustafa Prishtina zriiameriksDervishi
1:36:02

"Qëllimi i krijimit te njeriut" Hoxhë: Dr. Shefqet Krasniqi

01/04/10
Es-Selamu Alejkum Ju Paraqesim Ligjratn Islame nga Hoxha Shefqet Krasniqi E lusim All-llahun Subhanehu we te'ala q t kemi dobi nga keto q ... tags: adem albanian all-llahu ders enes feja goga

Situatë e njëjtë në veri të Kosovës

09/18/11
N veriun e Kosovs, tensionet vazhdojn t mbeten t larta dhe t gjitha rrugt q ojn n vendkalimet kufitare me Serbin po mbahen t bllokuara nga ... tags: doganier EULEX kosova tensionedoganierEULEXkosova