By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Ilirian Videos by Popular

Reagimi i analistëve mbi korrupsionin në Shqipëri

12/01/11
Studiuesit e jets politike komentuan me shqetsim prkeqsimin e perceptimit t korrupsionit n Shqipri. Ata pohuan se krahas qeveris, qytetart ... tags: agolli analistet dervishi ilirian international korrupsioni reagimi

Tirana feston Ditën e Pavarësisë

11/28/11
Mijra qytetar shqiptar festuan sot n Tiran Ditn e Pavarsis. Ata kishin ardhur nga shum krahina t Shqipris dhe t Kosovs, pr t nderuar 99 ... tags: 28 agolli dita flamuri ilirian nentori shqiperi

Protestë për ligjin e mbeturinave

11/22/11
Disa organizata rinore protestuan sot para zyrave te parlamentit kunder ligjit per menaxhimin e integruar te mbeturinave. tags: agolli ilirian zeriamerikesagolliilirianvoazeriamerikes

Fëmijët e pakicave kombëtare në Shqipëri

11/19/11
Gjate viteve te tranzicionit ne periferite e kryeqytetit shqiptar jane mbledhur shume familje te pakicave kombetare si romet dhe egjiptasit. tags: agolli egjiptas ilirian romeagolliegjiptasilirian

Banka Boterore per Shqiperine

11/15/11
Banka Boterore rekomandon shkurtimin e shpenzimeve buxhetore tags: agolli ilirianagolliilirianvoa

Konferencë për demokracinë në Ballkan

11/10/11
N Tiran u zhvillua nj konferenc pr gjendjen e demokracis n Ballkan tags: agolli ilirianagolliilirianvoa

Protestë për ligjin e mbetjeve

11/03/11
Qindra veprimtare te mjedisit dhe te shoqerise civile protestuan sot ne rruget e Tiranes kunder projekt-ligjit per trajtimin e mbetjeve ... tags: agolli ilirian tiranaagolliiliriantiranavoa

Fillon viti i ri akademik në Shqipëri

10/10/11
Mbi 52 mij t rinj nisn sot vitin e ri akademik n Universitetet publike t Shqiperis. Drejtuesit e arsimit po kryejn reforma n programe, ... tags: Agolli akademik Arsimi Ilirian iri Shqipri Zriiameriks

Intervistë me profesorin Nikolla Pano

10/01/11
Profesori i njohur Nikolla Pano sht i mendimit se forcat politike n Shqipri po e prjashtojn njra tjetrn, pikrisht n kohn q, m shum se kurr, ... tags: agolli ilirian panoagolliilirianpanovoa

Soros mbi integrimin e Shqipërisë në BE

09/29/11
Fondacioni 'Shoqria e Hapur pr Shqiprin' publikoi sot nj raport me monitorimin e 10 nga 12 detyrat q Bashkimi Europian i ngarkoi Shqipris ... tags: Agolli BE Ilirian Soros ZriiameriksAgolliBE

Konferencë për pushtetin vendor

09/28/11
Kongresi i Autoriteteve Vendore te Keshillit te Europes u beri thirrje pushtetareve te sapozgjedhur vendore te Shqiperise qe te ... tags: agolli ilirianagolliilirianvoa

Hipotekimet në Shqipëri

09/24/11
Shoqata e ndertuesve vleresoi marreveshjen e bashkise me qeverine per hipotekat e vonuara tags: agolli ilirianagolliilirianvoa