By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Dervishi Videos by Popular

Intervistë me zotin Simon Mirakaj

12/01/11
M shum se dy dekada pas rnies s diktaturs komuniste, shtja e dmshprblimit t ish t prndjekurve politik vazhdon t zvarritet, ndrkoh q qeveria ... tags: dervishi drejtor interviste mirakaj perndjekurit rudina shqiperi

Reagimi i analistëve mbi korrupsionin në Shqipëri

12/01/11
Studiuesit e jets politike komentuan me shqetsim prkeqsimin e perceptimit t korrupsionit n Shqipri. Ata pohuan se krahas qeveris, qytetart ... tags: agolli analistet dervishi ilirian international korrupsioni reagimi

Intervistë me ish-shefin e FMN-së në Shqipëri

11/11/11
N nj intervist pr Zrin e Ameriks, ish drejtuesi i misionit t FMN-s pr Shqiprin Gervin Bell thot se n kushtet e paqndrueshmris ekonomike n ... tags: Be.ll buxheti Dervishi FMN Shqipri zriiameriksBe.ll

Interviste me z. Pellumb Lamaj

10/23/11
Gjate nje interviste per Zerin e Amerikes Pellumb Lamaj ka aukzuar politiken shqiptare si pergjegjese per mos demshperblimin e te ... tags: dervishi lamaj pellumb rudinadervishilamajpellumb

Intervistë me z. Isa Mustafa, kryetar i LDK

10/03/11
Pr t mar reagimet e para lidhur me vrasjen e zyrtarit t lart t arsimit n Prishtin kemi t ftuar n studio, Kryetarin e Komuns s Prishtins dhe ... tags: Dervishi Kosova LDK Mustafa Prishtina zriiameriksDervishi