By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Abazi Videos by Popular

Merkle: Serbia nuk është gati për BE

12/02/11
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se dhuna e ksaj jave n veriun e Kosovs dshmon se Serbia nuk sht ende e gatshme pr t marr statusin ... tags: Abazi Ditari Kosova Serbia Shqip zeriamerikesAbaziDitari

Marreveshja Beograd-Prishtine

12/03/11
Prfaqsuesit e Prishtins dhe Beogradit e vlersuan pozitivisht marrveshjen pr menaxhimin e prbashkt t vendkalimeve kufitare ndrmjet Kosovs ... tags: Abazi agreement Belgrade Prishtina zeriamerikesAbaziagreement

Kosovë, Konferencë mbi Evropën Juglindore

11/18/11
Dhjetra diplomat e personalitete t jets publike nga shum vende t bots jan mbledhur n Prishtin n nj konferenc ndrkombtare pr t diskutuar ... tags: Abazi ndrkombtare Prishtin ZriiameriksAbaziKonferencendrkombtare

Bisedimet Kosovë-Serbi

11/16/11
Rifillimi i bisedimeve sht kusht pr Serbin q t marr statusin e vendit kandidat pr antarsim n Bashkimin Evropian. T dyja palt jan pajtuar me ... tags: abazi Kosov Serbi shqip voaabaziBisedime

Kosovë, autostrada e re

11/12/11
Hapet pjesa e par e autostrads Morin -- Prishtin -- Merdar tags: abazi autostradaabaziautostradabesim

Përdorimi i standardit të gjuhës shqipe në Kosovë

11/08/11
N Kosov, studiuesit e publicistt pajtohen me konstatimin se nj gam e gjer vshtirsish po pengojn zbatimin e standardit t gjuhs shqipe, i ... tags: Abazi gjuha Kosov shqipe zriiameriksAbazigjuha

Reagime ndaj heqjes së pjesshme të barrikadave

10/28/11
N Kosov, autoritetet vendase dhe ato ndrkombtare e cilsojn t papranueshm zhbllokimin e pjesshm t rrugve n veriun e banuar me shumic serbe. ... tags: abazi barrikadat kosov Mitrovic zriiameriksabazibarrikadat